Młodzieżowa Rada Miasta Rawa Mazowiecka w dniu 17 czerwca podsumowała szóstą edycję konkursu Najlepszy Samorząd Uczniowski 2014/2015. Patronat nad konkursem objął Dariusz Misztal - Burmistrz Rawy Mazowieckiej. Konkurs skierowany był do samorządów uczniowskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu rawskiego. Jest doskonałą okazją do zaprezentowania się szkół, zdecydowanie pobudza aktywność społeczną zrzeszonych w szkolnych samorządach uczniów i jest świetną formą rywalizacji między poszczególnymi samorządami. Każdy z nich z roku na rok chce zaprezentować się lepiej, dlatego poziom tego konkursu jest coraz wyższy.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 5 szkół, które spełniły wszelkie wymogi regulaminowe i przedstawiły prezentacje z działalności: 

1/ Gimnazjum nr 2 w Rawie Mazowieckiej,

2/ Gimnazjum w Białej Rawskiej,

3/ Zespół Szkół Ogólnokształcących w Rawie Mazowieckiej,

4/ Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Rawie Mazowieckiej,

5/ Zespół Szkół Centrum Edukacji zawodowej i Ustawicznej w Rawie Mazowieckiej.

Wszystkie wymienione szkoły były wizytowane w lutym 2015 roku. Ponadto dostarczyły prezentacje multimedialne przedstawiające działania samorządów w roku szkolnym 2014/2015. Wnioski z wizytacji  oraz otrzymane prace oceniała komisja konkursowa w składzie:

1/ Zbigniew Sienkiewicz  – Przewodniczący Rady Miasta Rawa Mazowiecka,

2/ Jolanta Kosińska – Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Zdrowia i Sportu Urzędu Miasta,

3/ Mateusz Dembek  – Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta,

4/ Anna Machnicka – Radna Młodzieżowej Rady Miasta.

Komisja przyznała główne nagrody w dwóch kategoriach: gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.

Nagrodę główną w kategorii gimnazjum otrzymało Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Białej Rawskiej, a nagrodę główną w kategorii szkoły ponadgimnazjalne Zespół Szkół – Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej im. Mikołaja Kopernika w Rawie Mazowieckiej.

Komisja przyznała również specjalne wyróżnienie dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Rawie Mazowieckiej za działalność charytatywną.

Wszystkie samorządy, które uczestniczyły w konkursie, zostały obdarowane zestawami książek. Zwycięskie samorządy otrzymały urządzenia wielofunkcyjne z drukarkami, a  pozostałe - odtwarzacze DVD.

Składamy podziękowania panu Zbigniewowi Sienkiewiczowi, Przewodniczącemu Rady Miasta Rawa Mazowiecka, i pani Jolancie Kosińskiej, Naczelnikowi Wydziału Oświaty, Kultury, Zdrowia i Sportu, za pomoc w organizacji konkursu. Zwycięskim samorządom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych edycjach konkursu.

 

{fcomment}