23 września 2015 r. odbędą się wybory X kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Rawa Mazowiecka. W pierwszych tygodniach września radni obecnej kadencji rozpoczną cykl spotkań informacyjnych we wszystkich szkołach objętych głosowaniem – okręgach wyborczych do młodzieżowej rady. Zapoznają oni młodzież z działalnością rady, przekażą materiały informacyjne i odpowiedzą na pytania zainteresowanych.

 

Młodzieżowa Rada Miasta Rawa Mazowiecka to 12-osobowa grupa młodych, kreatywnych ludzi, mieszkańców Rawy Mazowieckiej, uczniów rawskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. MRM to najlepszy sposób na aktywizację młodzieży i szansa na 2-letnie doświadczenie w pracy z „dorosłym” samorządem.

Co robią młodzi Radni?
Młodzieżowi radni poznają specyfikę pracy w samorządzie lokalnym, reprezentują swoje środowisko w kontaktach z władzami miasta i współdziałają z wieloma organizacjami skupiającymi młodzież. Realizują również ciekawe autorskie pomysły, a przy ich realizacji zdobywają doświadczenie we współdziałaniu z rówieśnikami poza szkołą oraz nawiązują kontakty z lokalnymi mediami.

Jeśli więc… masz ciekawe pomysły, chcesz zrobić coś dla innych, chcesz mieć wpływ na decyzje dotyczące spraw młodzieży oraz chcesz promować i realizować inicjatywy młodych ludzi, przemyśl swoją kandydaturę na radnego Młodzieżowej Rady Miasta Rawa Mazowiecka.
Już wkrótce poinformujemy Was o terminach spotkań w szkołach i co należy zrobić, żeby zostać młodzieżowym radnym X kadencji.