Już w środę 16 października 2013 r. odbędą się wybory IX kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Rawa Mazowiecka. W ostatnim tygodniu września Radni obecnej kadencji rozpoczną cykl spotkań informacyjnych we wszystkich szkołach objętych głosowaniem – okręgach wyborczych do młodzieżowej rady. Zapoznają oni młodzież z działalnością rady, przekażą materiały informacyjne i odpowiedzą na pytania zainteresowanych.

Młodzieżowa Rada Miasta Rawa Mazowiecka to 12-osobowa grupa młodych, kreatywnych ludzi, mieszkańców Rawy Mazowieckiej, uczniów rawskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. MRM to najlepszy sposób na aktywizację młodzieży i szansa na 2-letnie doświadczenie w pracy z „dorosłym” samorządem.Co robią młodzi Radni?
Młodzieżowi Radni poznają specyfikę pracy w samorządzie lokalnym, reprezentują swoje środowisko w kontaktach z władzami miasta i współdziałają z wieloma organizacjami skupiającymi młodzież. Realizują również ciekawe autorskie pomysły, a przy ich realizacji zdobywają doświadczenie we współdziałaniu z rówieśnikami poza szkołą oraz nawiązują kontakty z lokalnymi mediami.

Jeśli więc… masz ciekawy pomysł, chcesz zrobić coś dla innych, chcesz mieć wpływ na decyzje dotyczące spraw młodzieży oraz chcesz promować i realizować inicjatywy młodych ludzi zgłoś swoją kandydaturę na radnego Młodzieżowej Rady Miasta Rawa Mazowiecka.

Jak zostać Radnym? – 4 kroki do sukcesu
1. Odbierz kartę zgłoszeniową – dostępna w sekretariacie szkoły od 25 września
2. Zyskaj poparcie dwóch nauczycieli i 20 uczniów
3. Oddaj kartę zgłoszeniową do sekretariatu szkoły – nie później niż do 11 października
4. PRZEPROWADŹ SKUTECZNĄ KAMPANIĘ WYBORCZĄ

WYBORY – sprawdzian dla Ciebie
W dniu 16 października odbędą się WYBORY do MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA, a potem chwila prawdy - szukaj informacji czy zostałeś Radnym MRM na stronie www.mrmrawa.pl lub www.rawamazowiecka.pl albo na tablicy ogłoszeń w Twojej szkole.

{fcomment}